Dikkat ve Tepki Çeken Uygulama Sonlandırıldı !

Darıca Farabi Devlet Hastanesindeki Tekerlekli Sandalyelerin Kullanılabilmesi İçin Hasta Kişiler'in Para Atması Gerekiyordu. Bu Olay Çok Dikkat ve Tepki Çekmişti. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Bu Uygulamanın Kaldırıldığını Açıkladı.

Dikkat ve Tepki Çeken Uygulama Sonlandırıldı !
banner158

 Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle;

"Hastanelerimize başvuran; hasta, hasta yakını ve hastane çalışanlarının,hastanelerimizde yaşlı, engelli, kimsesiz ve yardıma muhtaç kişilere muhakkak eşlik edilmesi için tekerlekli sandalye, sedye ve yardımcı araçlar da kullanıma hazır halde bulundurulmaktadır.

Darıca Farabi Hastanemize alınan iç içe geçebilen ve katlanmayan tekerlekli sandalyelerin bir kısmının üzerinde bulunan zincirli kilit sistemi hastanemize başvuran hasta ve yakınları tarafından kullanıldıktan sonra alındığı yere bırakılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktaydı. Hasta ve hasta yakınlarının bu tür uygulamaya tepki göstermesi ve bu tepkilerin basında yer alması üzerine ilimizde sadece Darıca Farabi hastanemizde kullanılmakta olan tekerlekli sandalyelerin üzerindeki zincirli kilit sistemi 23/11/2017 tarihinde söktürülerek kullanıma sunulmuştur. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması içinde gerekli tedbirler alınmıştır. Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2017, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner165

banner164